,,HUDBOU K SOBĚ (I TICHU)"

hudební koncept pro spokojený život 

Po stovkách programů, které jsem měl možnost vést pro různé generace, setkáních s dětmi, studenty, rodinami, pedagogy a terapeuty jsem nabyl jistoty, že hudbu jsme jako lidský rod dostali proto, abychom měli k sobě blíž navzájem i abychom mohli být v lepším kontaktu sami se sebou. Hudba je zároveň jedinečným pomocníkem pro každý den - kromě umělecké roviny nám pomáhá se koncentrovat, uvolnit, srovnat myšlenky, ,,naladit" tělo i mysl. 
Pokusil jsem se připravit systém, který bude sloužit všem jako nástroj pro spokojenější život, lepší vztah s druhými i jako základ hudebního vzdělání od narození až do smrti. 

V čem systém spočívá?

  • Představení a workshopy, kterých je možné se účastnit jak pasivně, tak aktivně, ztratit ostych před druhými i sebou (více ZDE)
  • Hudba v rodině - systém setkání a cvičení přímo v rodině, kde se rodič stává průvodcem i prvním učitelem ve hře beze slov (více ZDE)

  • Individuální lekce a konzultace hry na nástroj nebo zpěvu s rozvojem celkové hudebnosti, poslechem a naukou (více ZDE)

  • Podpůrná cvičení a doporučení, které vychází z hudebních principů určené pro všední život (uvolněné dýchání, vědomý odpočinek, podpora dětí v učení a růstu) - více ZDE .

Komu je určen? 
Je otevřený všem bez ohledu na předchozí zkušenosti a věk - tedy jak dětem, tak dospělým i skupinám různého věku. 
Je zapotřebí pouze vlastní odhodlání a ochota překonávat překážky. 
Možné využít jen jako doplněk pro každý den nebo jako systematické vzdělání pro děti.